16. ROČNÍK MODEL BESKYD KIT SHOW JE ZA NÁMI!

Včera 6.5. 2012 po 13. hodině byl v Kopřivnici vyhlášením výsledků modelů ukončen již 16. ročník mezinárodní modelářské akce Model Beskyd Kit Show.

Děkujeme všem modelářům a přátelům za aktivní podporu, protože bez nich není možné tak náročnou akci uskutečnit.

Letošní Kitshow navštívilo více jak 2000 platících diváků a spolu s dalšími hosty (modeláři, prodejci a jinými neplatícími) návštěva dosáhla 3000 lidí. Na sále bylo vystaveno 1050 modelů, z nichž do modelářské soutěže se registrovalo 485 modelů od 160 modelářů. Soutěže a výstavy se zúčastnili modeláři z více jak 30 modelářských klubů a skupin. Velmi výrazná je podpora a mnohaletá účast řady českých klubů (např. z Prahy, Žatce, Jihlavy, Karviné, Oder, Kopřivnice, Prostějova, Slavičína, Brumova-Bylnice, Ostravy a z mnoha dalších míst) i klubů ze zahraničí. V průběhu let byly navázány velmi těsné a přátelské styky s modelářskými kluby z Maďarska (Maket Klub z Mosonmagyarováru a Bolyai Maket Klub z Budapešti), ze Slovenska (kluby z Popradu a Nitry) a z Polska (klub IPMS Silesia). Téměř všech ročníků Kitshow se zúčastnil klub TWENOT z Holandska. Častými účastníky jsou modeláři z klubu IPMS Wien z Rakouska.

Všem, kteří se letos nějakým způsobem zúčastnili, a to ať svými modely, návštěvou nebo jako prodejci modelářského zboží, patří vřelý dík organizátorů. Doufáme, že nám všem do budoucna vydrží elán a že bude reálné Kitshow v Kopřivnici opět uskutečnit. Bohužel silně limitujícím faktorem je finanční zajištění, které je každým rokem obtížnější.

Uvítáme každý dobrý a realizovatelný nápad, který může Kitshow doplnit, vylepšit či jinak posunout k vyšší kvalitě, uvítáme aktivní spolupráci ode všech, kteří se do organizace a zajištěni budoucích ročníků chtějí zapojit a samozřejmě uvítáme i nové partnery a sponzory!

Snažíme se o co nejatraktivnější program v rámci našich možností. Proto se omlouváme všem, kteří nenašli na Kitshow zrovna to, co hledali (např. místo avizovaného souboru letadel Eurofighter byl vystaven soubor Starfighterů F–104) a omlouváme se i těm, jejichž očekávání se nenaplnila.

Organizátoři Beskyd Model Kit Show
Kopřivnice, 7.5. 2012