Uvidíte na Kitshow – Airsoft tým R*A*T*S

Airsoft tým R*A*T*S se představuje:

Historie jednotky se datuje od června roku 2003, kdy přestalo několik kamarádů bavit hrát fotbal na dvorku za barákem a tak začali hledat jiné cesty k vybití energie. Jediné, co v té době bylo v povědomí lidí a co by připadalo v úvahu, byl paintball. Náhodou při brouzdání bezbřehým internetem narazili na hru imitující skutečný boj, jakýsi airsoft.

V dnešní době je název „airsoft“ již velice rozšířený a pro mnoho lidí známý. V ČR jsou i rozdílná pojetí airsoftu přičemž naší cestou je přiblížit se mil-sim, čili co nejvěrněji napodobit reálné situace. Mnoho Našich členů vlastní zbrojní průkaz, má vzdělání v oboru, je členy PČR či AČR. Přestože se jedná pouze o „kuličkové“ zbraně snažíme se jít vzorem i ostatním týmům či jednotlivcům a ukázat že stále to jsou zbraně a znalost jejich vlastností je důležitá. Pro drtivou většinu lidí věnujících se hlouběji airsoftu to není o střelbě a pobíhání se zbraněmi tak jak si mnoho lidí na první pohled myslí ale o tom být v pohybu, sáhnout si na své dno, zjistit své limity, naučit se a osvojit si spoustu dovedností na které se v dnešní společnosti velice zapomíná (první pomoc, orientace v terénu…) a hlavně o spolupráci a týmovém duchu.

Jsme skupina operující v Moravskoslezském kraji, převážně v okrese Nový Jičín, snažící se přiblížit speciálním skupinám AČR přestože reálný vzor nemáme. Povinnou výstrojí členů je polní stejnokroj vz.95, tmavě zelený baret a nášivka s emblémem jednotky. Zbraň si může každý zvolit dle svého gusta, výstroj vz.95 je stanovená s možností individuálních výjimek.

Zástupce velitele jednotky RATS
prap. Jakub Domitra